До Міжнародного дня захисту озонового шару відбувся круглий стіл «Озоновий шар – захист Землі».

17.09.2022

В день Міжнародного дня захисту озонового шару фахівець з екологічної освіти КУ ПЗФ РЛП «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради Симоненко Оксана провела зі студентами КрНУ круглий стоіл - «Озоновий шар – захист Землі».

Усі ми любимо погрітися на сонечку, його ласкавим промінчикам радіють і рослинки і тваринки, та чи пам’ятаємо ми про озоновий шар, завдяки якому сонечко лагідне? Озоновий шар – це захисна оболонка нашої планети, що зменшує шкідливий вплив сонячного випромінювання на живі організми.

16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

Чому озоновий шар треба захищати, що таке озонові діри та що призводить до їх появи, чи можемо ми вплинути на кількість озону? Ці та інші питання обговрювали фахівці РЛП «Кременчуцькі плавні» зі студентами КрНУ під час круглого столу «Озоновий шар – захист Землі», який було проведено до Міжнародного дня захисту озонового шару. Студенти також пограли у настільну гру «Дій за озон!», за допомогою якої поглибили свої знання про озон, його властивості та вплив на навколишнє середовище.

Захід проходив не традиційно, за столом, а на природі, тож студенти дізнались ще й про РЛП «Кременчуцькі плавні», коли і з якою метою він був створений та які раритетні рослини і тварини зустрічаються на його території.

Усі учасники круглого столу на згадку отримали кишенькові календарі від адміністрації РЛП «Кременчуцькі плавні».

Щиро дякуємо Новохатько Ользі Володимирівні та її студентам за участь, чудовий настрій і дружню атмосферу!

Бажаємо усім миру і лагідного сонечка!

За матеріалами РЛП «Кременчуцькі плавні»