Університет відвідали фахівці Полтавської обласної Малої академії наук.

25.11.2022


24 листопада Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського з робочим візитом відвідали директор комунального закладу Полтавської облради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Тамара Лахач та її заступники Лідія Коваленко і Валерій Биков. Гостей приймали ректор КрНУ професор Михайло Загірняк та перший проректор професор Володимир Никифоров.

Кременчуцький національний університет і Полтавську Малу академію наук (МАН) поєдную тривала та плідна співпраця. Щороку науковці КрНУ працюють у складі журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт учнів-членів МАН, а також готують кременчуцьких школярів-членів МАН до участі у зазначеному конкурсі.

Візит полтавських гостей до університету був запланований заздалегідь, натомість блекаут 23-24 листопада вніс корективи у план зустрічі. Полтавці планували познайомитися з лабораторіями кафедри екології та біотехнологій КрНУ, а також поспілкуватися з науковцями-керівниками профільних гуртків МАН. Через відсутність електроенергії цього разу відвідати лабораторії не вдалося. Натомість гості приділили значну увагу роботі керівників профільних гуртків.

Науковці кафедри екології та біотехнологій ведуть кілька профільних гуртків МАН. Зокрема, завідувачка кафедри професор Ольга Новохатько керує гуртком хімії, професор Ірина Солошич – гуртком фізики, доцент Сергій Дігтяр – гуртком біотехнології, старший викладач Олена Никифорова очолює гурток біології.

Школярі-вихованці викладачів кафедри щороку виборюють призові місця на Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У 2022-му році кременчуцькі школярі, чиїми науковими керівниками виступили науковці кафедри екології та біотехнологій, здобули 9 перших місць у І (міському) етапі конкурсу та 9 призових місць (5 других і 4 третіх місця) у ІІ (обласному) етапі. Вже зараз науковці кафедри разом зі своїми вихованцями працюють над темами робіт, які будуть представлені на наступний конкурс.

Завідувачка кафедри екології та біотехнологій професор Ольга Новохатько зазначила:

Плідна співпраця фахівців кафедри з Малою академією наук дає позитивні результати. Останні три роки ми працюємо дуже активно, наші вихованці регулярно здобувають призові місця на конкурсах. Тематика їх робіт стосується цікавих та актуальних проблем. Наші викладачі є керівниками профільних гуртків МАН для учнівської молоді. Ця зустріч з полтавськими колегами була присвячена аналізу навчальних планів на рік, дискусії щодо тем для наступних науково-дослідницьких робіт наших вихованців та питанням методичного забезпечення навчального процесу. Ми дуже плідно попрацювали, полтавці висловили підтримку та готовність допомагати у вирішенні проблем, які іноді виникають у процесі підготовки учнів-членів МАН до конкурсів. Ми обговорили плани подальшої співпраці кафедри з Полтавською Малою академією наук.

Джерело >>>